iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Gdzie ta prosta sylwetka sobie poszła?

 

Garbię się. Wcześniej reagowałam na to złością. Próbowałam nie widzieć problemu. Ale przygarbiona sylwetka jest niewygodna i o wiele cięższa. Zaczęłam się zastanawiać skąd to się bierze. Bo dawniej owszem, musiałam się pilnować, ale zawsze gdy tylko się zorientowałam szybko reagowałam i było po temacie. Teraz świadomość, że ramiona się pochylają, nie wywołuje we mnie mobilizacji. Siedzę skulona i nic. 

2 x 13 kilo to przyczyna moich dolegliwości. Są to kilogramy, które podnoszę, huśtam, noszę, bywa też, że z nimi tańczę lub noszę razem, co daje 26 kilo. Po tych zabawach i wygłupach nie mam już siły ustawiać moich ramion i kręgosłupa do pionu. A powinnam. 
 
Wiosna idzie. 
 
Już niewiele czasu zostało na ukrywanie się pod grubą puchową kurtką. Trzeba się zmierzyć z tą przygarbioną istotą. Zaniedbaną i zasmarkaną. 
Może powinnam zacząć obserwcje. Poszukać pięknych ideałów tuż obok i poczuć odrobinę zazdrości. Bo jeżeli sama nie mogę się zmobilizować, to zadbana kobieta dostarczy odrobinę chęci do rywalizacji.
 
Robi się sennie. Mecz się pewnie niedługo skończy. Szkoda, że on nie rozpalił we mnie ducha walki.

 

Komentarze (0)
Powroty

 Czas ucieka tak szybko. Czasami chciałoby się go spowolnić czasami przyśpieszyć. Ostatnie tygodnie minęły bardzo szybko i cieszę się, że mamy je za sobą. Uwięzieni w mieszkaniu z rotawirusem, czakaliśmy tylko na swoją kolej... Ja byłam ostatnia. Po 2 dobach walki i prób udało się zjeść suchą bułkę. Teraz patrząc w kalendarz okazuje się, że Wielki Post rozpoczęłam przepisowo, choć nie było to zaplanowane. Teraz uczę się jeść na nowo. Dziwnie to brzmi, ale ten wirus ma dziwną właściwość. Obrzydził mi proces konsumpcji. 

Komentarze (0)
ostatni weekend

i wracamy

szkoda nie szkoda

tęsknię nie tęsknię

...

czasami dobrze odpocząć od łącza internetowego :)

Komentarze (1)
Najnowsze wpisy
2014-02-14 12:48 Krytykę przebij na siłę
2014-01-21 12:43 Czas się wlecze
2014-01-10 14:54 Praca w grupie
2013-12-19 12:35 Plany
2013-11-28 15:12 Królu mój!
O mnie
lelele

Kopiowanie i publikowanie zdjęć i tekstów umieszczonych na moim blogu, jako własnych jest niezgodne z prawem. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Mój profil w iWoman.pl

   Blogi