iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Czas się wlecze

Czekam na odpowiedź, na coś co powinno już być, a ciągle tego brak. Bywa to męczące.. dlatego znajduję sobie inne zajęcia, które uspokoją moje nerwy :)

Ostatnio powstały rękawice kuchenne...

i jeszcze jedno ujęcie :) z tęczą w tle

Komentarze (0)
Co by tu zjeść?

Zazwyczaj, gdy wpadnie mi książka do ręki to nie mogę się opanować i czytam ciągiem. Zaniedbuję siebie. Mało śpię, mało jem. 

Tylko od czasu do czasu mąż coś burknie. Ale zajęta wartkim potokiem słów, nie bardzo wiem o co mu chodzi.

Pojawiła się książka inna. Taka, która jest nie do przeczytania w jeden, dwa lub cztery dni. Za każdym razem, gdy przeczytam kilka stron, maszeruję do kuchni. Zaczynam poszukiwania. Jem i delektuję się masłem, pieczywem, oliwką a nawet korniszonem. Wszystko mi smakuje. Nawet teraz, kiedy zbieram się do opisania książki, musiałam pobiec do kuchni. Tak dziwnie zaschło mi w gardle. Doszłam już do takich stron i takich zaawansowanych smaków, że chyba nie dam rady jej przeczytać do końca. No chyba, że postanowię zwiedzić wszystkie restauracje i w każdej szukać smaków opisywanych przez Julię. 

Niemal każdy, od czasu do czasu, znajduje się na początku drogi. Nieważne ile ma się lat. Julia Child nie miała żadnych planów. To rzeczywistość roztoczyła przed nią taką, a nie inną woń, że wylądowała w kuchni. A napomknę, że wychowywana była w świecie służących i nie miała zwyczaju gotować sama. Zaczęła od niczego, a skończyła.. no właśnie jeszcze tego nie wiem. Jestem w połowie, a smaki jakie wydobywają się z każdej nowej strony powodują, że nie potrafię przyśpieszyć. 

Julia jest osobą skromną, bardzo wysoką i nie ma kompleksów. Postanawia uczyć się gotowania w tymże pięknym, ale dumnym kraju kucharzy. Uczy się szybko. "Moje życie we Francji" zawiera również trochę historii naszych babć i dziadków oraz dużo pięknej przyrody i miast. 

Ta książka ma jakąś siłę, która zagoniła leniucha do kuchni. Zaczęłam więcej gotować. Ten entuzjazm do smaków jest zaraźliwy. 

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2014-02-14 12:48 Krytykę przebij na siłę
2014-01-21 12:43 Czas się wlecze
2014-01-10 14:54 Praca w grupie
2013-12-19 12:35 Plany
2013-11-28 15:12 Królu mój!
O mnie
lelele

Kopiowanie i publikowanie zdjęć i tekstów umieszczonych na moim blogu, jako własnych jest niezgodne z prawem. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Mój profil w iWoman.pl

   Blogi